Taşeron İşçileri Eylem Yaptı

Haber Tarihi : 04.06.2014 14:36:45 Kamu şžirket Personelleri EğŸitim, Kültür, Sosyal YardımlaşŸma ve DayanışŸma DerneğŸi (KAşžİP) üyeleri, işŸlerine son verilen arkadaşŸlarının tekrar işŸe alınması için eylem yaptı.
A +   A -

Balıklıkgöl Devlet Hastanesi'nin bahçesinde toplanan KAşžİP üyeleri, üzerinde"TaşŸeron işŸçileri sizden umutlu, Karton yasa istemiyor" yazılı pankart açarak çeşŸitli sloganlar attı.
KAşžİP Genel BaşŸkanı Hakan Aydın, yaptığŸı açıklamada taşŸeron işŸçiliğŸinin çalışŸma hayatının kamburu haline geldiğŸini söyledi.
LJalışŸma yasasının taşŸeron işŸçilerini korumadığŸını ileri süren Aydın,
TaşŸeron işŸçilik sistemi Türkiye çalışŸma hayatını ve huzur ve barışŸını bozmaktadır.TeşŸaron sisteminde kaynaklanan keyfiyete maruz problemler sürekli karşŸımıza çıkmakta. Soma'da can verdik, şžanlıurfa'da işŸten çıkarıldık.Her yerde ayrı bir sorunu her gün yaşŸamaktayız. Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde 9 arkadaşŸımız işŸten çıkarıldı. Onların tekrar işŸe alınmasını istiyoruz. LJıkarılması planlanan yasa LJalışŸma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk LJelik'in soy isimi gibi 'LJelik' gibi olmalı. Bizler, taşŸeron işŸçileri olarak bizi koruyacak ve haklarımızı alabilecek çelik gibi yasa istiyoruz" şŸeklinde konuşŸtu.
Açıklamanın ardından işŸçiler olaysız dağŸıldı.
 


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !