Yıldırım Düşen Petrol Boru Hattına Erken Müdahale Faciayı Önledi

Haber Tarihi : 13.12.2018 12:43:17 Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde akşam saatlerinde petrol boru hattına yıldırım düşmesi nedeniyle tonlarca ham petrolün sokağa aktığı olayda bölgedeki sarı toprağın siyaha boyandığı görülürken, facianın ekiplerin erken müdahalesi ile önlendiği ortaya çıktı.
A +   A -

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde akşam saat 19.00 sıralarında yıldırım düşmesi sonucu Kerkük-Yumurtalık ham petrol boru hattı delinmiş ve tonlarca ham Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, erken müdahale ile ham petrolün Tahtaköprü Barajı’na giden derelere ulaşmadan önünün kesildiğini, büyük bir facianın önlendiğini ifade etti.

Yaşanan olayın ardından BOTAŞ ve diğer kurumların harekete geçtiğini vurgulayan Kaymakam Düzgün, "Yıldırım düşmesi sonucu Gökçede’den geçen Kerkük-Yumurtalık ham petrol boru hattı delindi. Dışarıya ham petrol aktığı haberi üzerine ise hem BOTAŞ hem de diğer kurumlarımız harekete geçti. İş makinelerimiz ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Bölge yakınından geçen ve Tahtaköprü Barajı’na ulaşan derelerimiz var. Ham petrol, bu derelere ulaşmadı.Her şey kontrol altında, Yerleşim yerlerine ulaşan ham petrol nedeniyle bazı evler zarar gördü. Halkımızın tüm zararları karşılanacak" diye konuştu.

Öte yandan bölgedeki temizleme çalışmaları sürüyor


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !